Tantsutehnika

Tantsutehnika tundides on fookuses uute oskuste arendamine ja liikumiskvaliteedi parandamine. Järjepidevalt tehnikatunnis käimine aitab hoida keha töökorras, tasakaalus ja tugevana. Korralik tehnika aitab ennetada vigastusi, on vundament kvaliteetseks esinemiseks, võistlemiseks ja lihtsalt tantsimiseks mistahes lavatantsu stiilis. 

 

Tantsutrennides tegeleme kehalise ettevalmistuse, tantsutehnika drillide, elementide õppimise ja tantsulisemate jadadega. Pöörleme, hüppame ja lihvime jalasirutusi ja -lööke. Lisaks kasutame elemente pilatesest ja jõutreeningu põhitõdedest – seda kõike arvestades tantsijate võimeid, eesmärke ja individuaalset keha. Esitame endale järjest põnevamaid väljakutseid ja saame teada, milleks oleme suutelised. 

 

Meie tunniplaanis on ka eraldi tantsutehnika tund, mis on suunatud tantsuõpetajatele – taseme poolest on see tund avatud kõigile. Tund on enda tehnilise põhja (taas)tugevdamiseks, tööriistade ja inspiratsiooni vahetamiseks ning tehnika õpetamise aruteluks. Harjutused ja fookused valitakse vastavalt grupi liikmete kogemusele, huvidele ja eesmärkidele. Eesmärgiks on luua tund, kus saaks pingevabalt iseenda arengusse panustada ja kolleegidega tehnikateemasid arutada.

D7 Tantsukoolis õpetavad tantsutehnika tunde Greetel Joanna Võrk ja Maarja Eliisabet Roosalu. Tehnikatrennid on osa mistahes tantsustiili valinud noorte õppeprogrammist, kuid nende tundidega võib liituda igaüks. Trennid toimuvad Tallinna kesklinnas Kalamajas ja T1s.