Latin tundides õpime erinevaid Ladina-Ameerika tantse: samba, salsa, cha-cha, rumba, jive, merengue, bachata, reggeaton. Algtasemel alustame täiesti nullist, eelnev tantsukogemus pole vajalik. Tunnid on soolotantsijatele. D7s õpetavad Latin’it Jane Kensap-Künnapas, Adelia Tamkõrv, Lizell Riismaa, Mariann Toompuu, Anne-Liis Paenurm, Marianne Kosenkranius ja Henry Puusepp. Trennid toimuvad nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Noorte õppeprogrammi kuulub lisaks 2x nädalas latin’ile ka 1x nädalas kas tantsutehnika, akrobaatika või ballett.
Showtantsu stiili olemus sõltub paljuski treeneri taustast ning tema isiklikust liikumiskeelest – tundides kasutame elemente hip-hopist, cheerleadingust, kaasaegsest ja klassikalisest tantsust, ladinast, akrobaatikast. D7s juhendavad show stiili tunde Teele Palts-Perijainen, Rachel Sermat ja Kädi Kurepalu, trennid toimuvad Tallinna kesklinnas ja ka Järveküla koolis. Tundidesse on oodatud nii lapsed, noored kui täiskasvanud. Laste ja noorte õppeprogrammi kuulub lisaks 2x nädalas showtantsule ka 1x nädalas kas tantsutehnika, ballett või akrobaatika.
Balletitehnika on aluseks paljudele teistele tantsustiilidele. Klassikalise tantsu harjutusi tehes omandab keha parema rühi ja painduvuse, areneb kordinatsioon, rütmitunne ja mälu. Tunnis proovime lisaks venitustele, sirutustele ja harjutustele stange ääres ning põrandal ka hüppeid ja pöördeid. Ballett on D7s oluline osa ka teiste stiilide tantsijate õppeprogrammist. Balletitrenne juhendab Maigret Peetson.
Kaasaegse tantsu tundides õpime koreograafiat, improviseerime, tutvume kaasaegse tantsu tehnikaga, arendame muusika kuulamist, muusikast lahti laskmist ja avastame erinevaid liikumiskvaliteete. Tunde juhendavad Kaisa Kattai ja Maarja Eliisabet Roosalu. Noorte õppeprogrammi kuulub lisaks 2x nädalas kaasaegse tantsu tundidele ka 1x nädalas kas tantsutehnika või ballett.
Improvisatsiooni tunnis on põhirõhk otsimisel – saame tuttavaks enda kehaga, proovime end üllatada, segada kvaliteete ning enda sise- ja välismaailma. Õpime avastama, kus tunneme end mugavalt ja kus ebamugavalt (et siis end nendes situatsioonides kasvatada).
Improvisatsioon hõlmab endas hulgal loovtantsu – me ei õpi koreograafilisi jadasid ning ei ole vahet, kas oled varasemalt tantsuga tegelenud või mitte, siia tundi on oodatud kõik, kes tahavad endas avastada midagi uut.
Improvisatsiooni tunnid toimuvad drop-in tundidena 1x nädalas pühapäeviti. Tasu D7 õpilasele on 7€, teistele 15€. Võimalus tasuda ka kuutasu alusel või kombineerida muu stiili trenni kuutasuga. Tunde juhendab Kaisa Kattai.
Tantsutehnika tund baseerub jazzi- ja balletitehnikal ning hõlmab endas ka ettevalmistavat üldfüüsilist treeningut. Tunni fookuses uute oskuste arendamine ja liikumiskvaliteedi parendamine. Järjepidevalt tehnikatunnis käimine aitab hoida keha töökorras, tasakaalus ja väljendusrikkana, korralik tehnika on vigastuste ennetamise A & O. Tunde juhendavad Greetel Joanna Võrk ja Maarja Eliisabet Roosalu.
Street’i tunnid on mõnusalt energilised ning mitmekülgselt arendavad. Kaasahaarav muusika teeb olemise trennis eriti nauditavaks ning paneb põlve nõksuma igal tantsusõbral. D7s õpetab street’i Melissa Kapp.
Akrobaatikas alustame lihtsamate elementidega – kukerpallid, hundirattad jne. Oskuste arenedes, keha tugevamaks ja painduvamaks muutudes liigume edasi keerukamate elementide juurde ja teeme ka paariselemente.
Akrobaatikatunnid toimuvad meie tantsukooli ruumides Niine tänaval. Akrobaatika kuulub nii show, street kui latin õppekavasse tantsu toetava treeninguna. Tunde lastele ja noortele viib läbi Kärt Kurvits.
Selles tantsutunnis liigutakse valdavalt house’i muusika saatel, house tantsule omases stilistikas. Jagub avastamisrõõmu põhisammudest ja nende variatsioonidest, sidudes neid ühel hetkel koreograafiaks, teisel hetkel saab võtta aja ja ruumi sammudega ise mängida – lihtsalt tantsida.
House stiili iseltoomustab kiirem jalgade töö ning sealjuures vabadus kogu kehas. Tund oma tempolt haaratavam neile, kellel eelnev kokkupuude tantsimisega. House on tunne, house on pidu, oled kutsutud! Tunde viib läbi Kadi Aare.
Meie tunnid mudilastele ja lastele on mitmekülgsed, põnevad ning arendavad. Siin saab ka kõige pisem tantsuhuviline endale tugeva tantsubaasi, toredad tantsusõbrad, enesekindluse ning oskused, mis ka mujal elus kasuks tulevad. Mudilasi juhendavad D7s Melissa Kapp, Eeva Kütt ja Mariann Toompuu.
Tundides õpime standard- ja Ladina-Ameerika tantse: aeglane valss, tango, Viini valss, fokstrott, quickstep, samba, cha-cha-cha, rumba, jive ja salsa. Kursus koosneb 10×1,5h tunnist ja soovi korral on võimalus jätkata tantsimisega järgmisel tasemel. Tunde juhendavad Tallinnas kesklinnas ning T1s Jane Kensap-Künnapas, Stasys Brilis ning Adelia Tamkõrv.
Kas valss või bachata, hip-hop või samba? Kas Ed Sheeran või The Queen, Justin Bieber või Maluma? Misiganes on just teie tants, just teie lugu, teie visioon oma ideaalsest pulmapäevast, me aitame teie tähtsaks päevaks sammud ritta seada!
Jazz on mitmekülgne ja paljude mõjutustega stiil, mille fookuses on tantsutehniline võimekus, stiilile omane plastilisus liikumiskeeles ning ekspressiivsus ja energilisus tantsude esitamisel. Tänapäeval ei mõelda jazzi all tantsimist ainult jazzmuusika järele, väga sageli on kasutusel hoopis poppmuusika ja muud hoogsad žanrid. Jazzi tunnis puudutame ka jazzi erinevaid alamstiile, näiteks lyrical jazzi, theatre/Broadway jazzi ning contemporary jazzi. Iga alamstiil toob kaasa oma liikumisviisid ja karakterid. Jazzis on tähtis kehakontroll, tehnilised oskused, hea tasakaal ja painduvus. See pärast on tantsutehniline treening jazzi lahutamatuks osaks. Jazzi tunde õpetab D7s Greetel Joanna Võrk.
Tunnis on kombineeritud tantsija spetsiifilikat arvestavad jõu-, liikuvus- ja tasakaaluharjutused. Treening on suunatud nii tantsijatele kui teistele artistidele, toetamaks lavalist liikumist. Tund toimub tantsusaalis, kus treeningvahendina kasutatakse nutikalt ära oma keharaskus, ruum ise ning lisavahendid. Tunni lõpetab mõnus lõdvestus. Toetava jõutreeningu eesmärk ei ole suure väsimuse tekitamine, palju higi ja mitu päeva valus keha. Mõtestatud treeningprogramm tugineb pikaajalisel arengul ja järjepidevuse abil oma kehaga hea kontakti saavutamisel. Tunde juhendab tantsija, koreograaf ning sertifitseeritud personaaltreener Kadi Aare.
Vinyasa flow tunnis liigume hingamise rütmis; see on joogastiildest kõige tantsulisem. Tund on ideaalne oma keha ja meelega kontakti loomiseks, süvalihaste treenimiseks ning venivuse arendamiseks. Joogatund on sobilik kõigile olenemata vanusest ja kogemusest. Tund on erinevate variatsioonidega ja igat asendit saab muuta täpselt nii raskeks või kergeks, kui sellel päeval keha vajab. Joogatunde juhendab D7s Anne-Liis Paenurm.
Trennis õpitakse Kärt Kurvitsa juhendamisel eesti rahvatantsu põhisamme, omandatakse erinevat repertuaari ning seatakse sammud 2025. aasta üldtantsupeo teekonnale.
Pilates matil keskendub jõule, stabiilsusele, kehahoiakule, hingamisele ja painduvusele. Igal korral liigume selle nimel, et tasakaalustada kõigi lihasrühmade tööd, pannes proovile enda süvalihased ja leida mõnus kehaline kontroll. Pilatese tundide märksõnadeks on sujuvus, tähelepanellikkus, pikendamine ja loomulikult imeline enesetunne tunni ajal ja lõppedes. D7 Tantsukoolis toimuvad Pilatese tunnid matil. Sügisel 2024 alustavad rühmad alustavad algusest, et siis järjekindlalt liikuda väljakutsuvamaks. Tunde juhendab Kaisa Kattai.
Venitustundides tegeletakse turvalise ja järk-järgulise painduvuse arendamisega. Kasutame erinevaid turvalisi painduvustreeningu meetodeid ning keskendume eelkõige tantsijatele olulisele lihasgruppidele nagu jalad, puusad, selg, õlavööde, et saavutada nt kõrgemaid jalatõsteid, sügavamaid painutusi, huvitavamaid liikumisi suurtes liikumisulatustes jpm. Tunni esimene eesmärk ei ole lõõgastus, vaid painduvuseesmärkide saavutamine järjest intensiivsema treeninguga. Treening on sobilik kõigile tasemetele. Tundi juhendab Greetel Joanna Võrk.